środa, 27 listopada 2013

Już "chwyta" o co chodzi?!

Nasz okruszek wczoraj zajarzył, o co chodzi i zaczyna powoli świadomie chwytać i dotykać :) Wcześniej robił to spontanicznie i bez większego namysłu, po prostu otwierał i zamykał łapki ściskając na przykład czyjeś ramię, albo swoją rączkę, albo tetruszkę (tetrową pieluszkę :)). Teraz to juz zupełnie co innego, ponieważ patrzy uważnie na rączkę, której używa i "szturcha" zabawki, to znaczy zaciśniętą piąstką je "boksuje", albo ściska to co ma pod ręką :)


A jak Wasze maluszki? Kiedy zaczęły chwytać okoliczne przedmioty ? Nasz Oleniek w sumie ma już 2,5 miesiąca. W książeczce zdrowia widzę, że w 3 miesiącu powinien "Bawić się rękami, odpowiada uśmiechem na uśmiech", a dopiero potem w 5 "Chwyta grzechotkę w zasięgu ręki i obraca nią"

Czyżbyśmy mieli małego geniusza?

7 komentarzy:

 1. Jak widać, wspaniale się Olek rozwija :) A jaki już duzy !

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem, że się powtarzam, ale to po prostu niesamowite jak szybko dziecko rozwija się w pierwszym roku :)
  A nasze maleństwo to ma apetycik i mimo, że karmię tylko piersią, to po prostu rośnie jak dobre ciasto drożdżowe ha, ha, ha :)

  OdpowiedzUsuń
 3. najlepsze, gdy H chwyci E za włosy lub palec, jak dziś rano i nie chce puścić. ma przy tym wielką radość, a strasza krzyczy z bólu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o kurczaki ! no to współczuję, bo te nasze bobasy to mają siłe ! Mój to jak chwyci, to tak ściska, że aż mu bieleją kosteczki :)

   Usuń
 4. Super.nasz Juleczek dotyks ale mie chwyta zabawek

  OdpowiedzUsuń
 5. Nasza odpowiada usmiechem na usmiech juz, zabawki tryka, ale nie chyta. Czasem widze, ze by chciala i sie wkurza. No i hit odkryla nogi. Odpycha sie od wszystkiego i kazdego. Mega ma ubaw

  OdpowiedzUsuń
 6. Bosko co nie ?! Wierzyć mi się nie chce, że jeszcze chwilę temu pisałyśmy sobie nawzajem i czekałyśmy niecierpliwie i potem ten okres, kiedy nasze dzieciaki się już urodziły to po prostu tak szybko wszystko poszło, że całe te 9 miesięcy i dolegliwości, rozterki, wszystko totalnie w ciągu sekundy poszło w niepamięć i zaczął się kompletnie nowy etap w naszym życiu.
  Trzymajmy się mamy moje drogie !!!

  OdpowiedzUsuń